ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت

پرتال

دلایل اقتصادی همچون دستیابی به شغل یا درآمد بهتر همواره از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت افراد در طول تاریخ بوده اما امروزه امور مالی تبدیل به محوری‌ترین موضوع در این زمینه شده است. به دلیل اختلافات ارزی، بسیاری از افراد از عهده هزینه‌ها و مخارج مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته برنیامده، به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا به کشورهایی ارزان‌تر مهاجرت کنند. برخی از ارزان‌ترین کشورهای جهان در سال 2021 عبارتند از:


1-کاستاریکا:


کاستاریکا که آن را به عنوان سوئیس آمریکای مرکزی نیز می‌شناسند، یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. هزینه‌های زندگی و مسکن در این کشور بسیار مقرون به صرفه بوده و یک نفر می‌تواند تنها با 1600 دلار در ماه به خوبی زندگی کند. رفتار دوستانه مردم محلی، قیمت‌های به صرفه مسکن و مناظر طبیعی بسیار زیبا از دیگر دلایلی است که افراد را به مهاجرت به کاستاریکا ترغیب می‌سازد.


2-پاناما:


کشور پاناما را معمولا به محل مهاجرت بازنشستگان می‌شناسند زیرا بازنشستگان در این کشور بسیاری از کالاها و خدمات عمومی را مانند حمل و نقل، بلیت سینما، دارو، قبوض ماهیانه و رستوران‌ها با تخفیف‌های 25 و 50 درصدی استفاده می‌کنند. زندگی در کنار اقیانوس، آب و هوای گرم و اقتصادی باثبات از مهم‌ترین مزایای زندگی در پاناما است. هزینه‌های مسکن و زندگی ماهیانه در پاناما برای یک نفر 1600-3000 دلار است. همچنین به دلیل پوشش بیمه سراسری، هزینه‌های دکتر و درمان بسیار پایین است.


3-مکزیک:


بیش از یک میلیون آمریکایی و نیم میلیون کانادایی در حال حاضر به مکزیک مهاجرت کرده یا نیمی از سال را در آن می‌گذرانند. هوای گرم و مرطوب آن راه‌حل مناسبی برای فرار از سرمای نیمکره شمالی در فصل زمستان است. وسعت مکزیک و تنوع فرهنگ‌ها و سبک‌های زندگی در آن به مهاجران امکان می‌دهد تا با توجه به شرایط و سلایق خود محیط شهری یا روستایی را برای زندگی انتخاب کنند. هزینه‌های زندگی در مکزیک برای یک نفر معادل ماهیانه 1700 دلار بوده و هزینه‌های حمل و نقل، مسکن، پوشش درمانی و سرگرمی برای مهاجرت خانوادگی کاملا مقرون به صرفه است.


4-کلمبیا:


در سال‌های اخیر کشور کلمبیا در میان مهاجران محبوبیت زیادی یافته و از طرف دیگر اقتصاد این کشور نیز در دوران شکوفایی و رشد خود به سر می‌برد. هزینه‌های زندگی برای یک نفر در کلمبیا 1000 دلار و برای یک خانواده 2000 دلار است. سواحل زیبای کلمبیا و خانه‌های ویلایی آن اجاره‌های بسیار پایینی داشته و به همین دلیل در میان مهاجران آمریکایی شهرت زیادی دارند.


5-پرتغال:


یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی که مهاجران شرقی و غربی علاقه زیادی به آن دارند، پرتغال است. محیط پویای شهری، سواحل شنی و طلایی، بیمه درمانی سراسری، هزینه‌های پایین زندگی و امنیت از مهم‌ترین مزایای کشور پرتغال برای مهاجران است. هزینه زندگی برای یک نفر در ماه 2000 دلار بوده، اگرچه در لیسبون و شهرهای بزرگ آن ممکن است هزینه‌های زندگی خانوادگی به 3000 دلار در ماه نیز برسد. مهاجرت سرمایه‌گذاری پرتغال یکی از بهترین برنامه‌های گلدن ویزا در جهان است و دانشجویان بین‌المللی نیز به دلیل فرهنگ جذاب و تاریخی آن علاقه زیادی به تحصیل در این کشور دارند.


6-مالزی:


مالزی یکی از کشورهای رو به رشد آسیایی است که در سال‌های اخیر در حوزه مهاجرت محبوبیت زیادی پیدا کرده است. فرهنگ مسلمان، قیمت‌های پایین، دانشگاه‌های برجسته، آب و هوای گرم و مناظر طبیعی بی‌نظیر از جمله دلایل این امر است. به دلیل تسلط مردم بومی به زبان انگلیسی، مهاجران نیازی به یادگیری زبان دوم نداشته و دانشجویان به سادگی می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند. هزینه‌های زندگی برای یک نفر در مالزی 1700 دلار بوده که اجاره خانه حدود 500-600 دلار آن را تشکیل می‌دهد.

7-قبرس شمالی:


کشور قبرس به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده که نیمه شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و نیمه جنوبی تحت حاکمیت یونان است. برخلاف نیمه اروپایی آن، قبرس شمالی کشوری بسیار مقرون به صرفه بوده که هزینه‌های زندگی ماهیانه در آن برای یک نفر حدود 1000 دلار است. البته دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تنها با 600 دلار در ماه زندگی بسیار راحتی را در این کشور تجربه کنند. از طرف دیگر به دلیل آنکه شهروندان ایرانی برای ورود به قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند، مهاجرت به این کشور بسیار ساده و مقرون به صرفه است.


8-فرانسه:


یکی دیگر از کشورهای ارزان اروپایی که در مبحث مهاجرت تحصیلی طرفداران زیادی دارد، فرانسه است. دانشجویان بین‌المللی مسلط به زبان فرانسوی می‌توانند به رایگان در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند و هزینه‌های زندگی در آن نیز برای یک نفر معادل 2000 دلار در ماه است. البته باید توجه داشت که زندگی در شهرهایی چون پاریس به مراتب گران‌تر بوده، به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا در شهرهایی چون نرماندی ساکن شوند. زندگی در قلب اروپا تجربه‌ای تکرار نشدنی برای تمامی افرادی است که قصد دارند در پایتخت مد، زیبایی و هنر جهان زندگی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طاهر کاملي
پرتال
انواع وکالت

انواع وکالت به 2 دسته تقسیم می‌شود: مطلق و مقید. طاهر کاملی وکیل مهاجرت منظور از وکالت مطلق این است که شخصی را برای تمامی امور وکیل کنند و این انواع وکالت شامل امور اداری و مالی موکل می‌شود، مثل فروش یا خرید یا پرداخت هزینه خانواده. بنابراین، در این …

پرتال
وکالت و انواع وکالت

وکالت و انواع وکالت طاهر کاملی ویکی پدیا (وکیل) می توان وکالت را به دو بخش مدنی و قضایی تقسیم نمود. در بخش مدنی که به کلیه امور غیر قضایی مثل خرید و فروش، اجاره، عقد ازدواج، طلاق، قرض، رهن و…اطلاق می شود می توان به دیگری نیابت داد که …

پرتال
بهترین مسیر مهاجرت

اگر قصد مهاجرت دارید، روش‌های مختلفی پیش روی شماست که می‌توانید یکی از آن‌ها را متناسب با شرایط خود برگزینید. از آنجایی که هر کشوری قوانین متفاوتی در زمینه مهاجرت و اعطا درجه شهروندی داشته، نمی‌توان به طور قطعی از بهترین روش مهاجرت نام برد. با این حال به طور …